City Icoon

360 Twins aan het IJ in Amsterdam

City Icoon, Amsterdam

Project City Icoon omvat de bouw van 122 huurappartementen en commerciële ruimtes op een unieke locatie: tussen het IJ en het Tolhuiskanaal, in het gebied Buiksloterham in Amsterdam Noord. 

In opdracht van Amvest en naar ontwerp van Studioninedots realiseerde Heddes Bouw & Ontwikkeling dit project, dat ook wel  ‘360 Twins’  wordt genoemd, een knipoog naar het feit dat het ontwerp bestaat uit twee identiek ogende slanke torens. De torens zijn bovenop een terrasvormig podium gebouwd. Onder dit podium is parkeergelegenheid gerealiseerd.

Fly with us!

Videoproductiebedrijf BeemFlights heeft in opdracht van Amvest de bouw van dit icoon aan het IJ vastgelegd op video. Vlieg je met ons mee?

Icoon van de stad in aanbouw!

De twee torens zijn opgebouwd volgens een zogenaamd tunnelcyclus. De bouwvolgorde is tot in detail uitgewerkt en uitgedacht, om een zo efficiënt mogelijk bouwproces te realiseren. In beginsel werd de tunnelcyclus van de torens afgewisseld per verdieping, na gereedkomen van het podium zijn de torens een voor een afgemaakt. Direct na gereed komen van de ruwbouw van de eerste toren, kon worden gestart met de afbouw. Die bestaat in dit geval uit het aanbrengen van dekvloeren, stucwerk op de wanden, keukens, badkamers en toiletten. Zo waren de woningen na oplevering klaar om te worden betrokken door de huurders.
Beeldmateriaal: Studioninedots

Uppy award voor nieuwe bestemming 173.020 kilo afval

De twee identieke woontorens hebben een bijzondere gevel gekregen, welke is ontworpen door Studioninedots. Het bedrijf StoneCycling® ontwikkelde een WasteBasedBrick®. Deze vormt, in de kleur ‘Blackpepper’, de basis- en donkerste laag van de gevel.

De entree is voorzien van WasteBasedSlips®. Met alle partijen samen hebben we in april 2022 stilgestaan bij de impact die we samen maken: maar liefst 173.020 kilo afval heeft een waardevolle nieuwe bestemming gekregen. Voor de oplettende lezer: het getal in de ingemetselde bakstenen betreft het aantal ge-upcyclede kilo’s in de buitengevel en is exclusief de ruim 20.000 kilo die in het interieur is verwerkt.

Een resultaat om trots op te zijn! Daarom kreeg onze collega Piet Wever in het bijzijn van alle betrokkenen hiervoor de UPPY uitgereikt, voor onze bijdrage aan een duurzamere bouw. Dit alles was niet gelukt zonder de inzet van bouwmanagementteam Brink en De Nis / AMA Materialenatelier die zich hard hebben gemaakt voor maximale impact binnen het beschikbare budget. Hiermee wordt de belofte van het gezamenlijk ondertekend Manifest Circulair Buiksloterham waargemaakt. 

Zo is duurzaam bouwen de standaard maken, weer een stapje dichterbij.

 

Beelden: StoneCycling®

Magazine Stedenbouw

Lees in Magazine Stedenbouw 769 op pagina 60 een artikel over de Tweeling aan het IJ.

Lees het magazine hier
Terug naar