De Oude School

9 nieuwe woningen in Spanbroek

Historisch gebouw in Spanbroek krijgt woonbestemming

De oude basisschool aan de Spanbroekerweg 157 en 159 krijgt en nieuwe bestemming. Sinds 1925 was dit herkenbare pand in dienst als school en werd daarna getransformeerd naar een sportschool met diverse behandelruimtes en een bedrijfswoning.

Het pand wordt nu nogmaals getransformeerd naar een volledig woonbestemming met 9 woningen. Zoveel mogelijk van de oude gevel, dak en draagstructuur blijven intact. Wel wordt het gebouw helemaal opgefrist. Er komen nieuwe kozijnen met HR++ glas. Daarnaast worden er geïsoleerde voorzetwanden aan de binnenzijde geplaatst tegen de buitenmuren en de kapconstructie. Ook komen er volledig nieuwe binnenwanden. Om aan onze duurzaamheidsambities te voldoen gaat het gebouw volledig van het gas af en worden de woningen voorzien van een volledig nieuwe installatie met individuele warmtepomp.

Ontwikkel overeenkomst

Tijdens het ontwikkeltraject is Heddes opgetreden als gedelegeerd opdrachtgever. In juli 2025 is de ontwikkelovereenkomst getekend waarbij er deze zomer nog de omgevingsvergunning aangevraagd wordt. Indien het vergunningstraject goed verloopt zal naar verwachting eind 2025 gestart worden met de verbouwing door Heddes Kleinbouw. Verwachten oplevering zal dan eind 2026 zijn. 

 

 

9 nieuwe woningen in “De Oude School”

Verscholen achter de bebouwing aan de Spanbroekerweg staat op een heerlijk rustige locatie de voormalige katholieke basisschool van Spanbroek. Een karakteristiek gebouw met grote raampartijen, hoge plafonds en brede dak overstekken. In dit mooie gebouw gaan nu 9 woningen gerealiseerd worden.

Spanboek is een levendig dorp met een rijk voorzieningen niveau, centraal gelegen. Dit maakt Spanbroek aantrekkelijk voor wie rustig en landelijk wil wonen in combinatie met een goede bereikbaarheid volop voorzieningen.

Zeven van de negen woningen hebben de badkamer en slaapkamers op de begane grond waardoor de woningen ook uitstekend geschikt zijn voor senioren. Deze woningen beschikken ook over een heerlijke tuin. In het complex worden 2 betaalbare koopwoningen voor starters gerealiseerd. Alle woningen beschikken over een eigen berging. De auto kan voor de deur op het openbare terrein worden geparkeerd. De woningen zullen worden opgeleverd met een afgewerkte badkamer en toiletruimte. 

Verkoopprocedure

Indien je geïnteresseerd bent in een van de woningen, reageer via Funda of stuur een mail naar Van 't Riet De-Makelaar.

Naar verwachting wordt eind 2025 gestart met de verbouwing en de oplevering staat gepland voor eind 2026.

Klik hier voor meer informatie